Molitva Sv. Mateju


Sveti Mateju, u svom Evanđelju otkrivaš nam Isusa, kao dugo očekivanog Mesiju koji je došao ispuniti Pismo, dao nam novu zapovijed ljubavi i osnovao svoju Crkvu. Isprosi nam milost, da vidimo kako Krist živi u svojoj Crkvi. Daj da ga nasljedujemo i svjedočimo svojim zemaljskim životom, te mu se pridružimo u vječnosti. Gdje On živi i kraljuje u jedinstvu s Ocem i Duhom Svetim, Bog - po sve vijeke vjekova. Amen.

Duhovni kutak

Male zajednice

RSS

Stranica Zagrebačke nadbiskupije
Glas Koncila: Događanja
  • "Potvrda da je po njima Duh Sveti vodio Crkvu", naslovnica je Glasa Koncila, s nadnevkom Nedjelje Božanskoga milosrđa 27. travnja, ususret proglašenju svetima Ivana XXIII. i Ivana Pavla II. Donijeti su portreti dvojice papa, njihov životopis i naglasci upečatljivih pontifikata. Analizira se i odnos skorašnjih svetaca s hrvatskim narodom, posebno tri posjeta Ivana Pavla II. Lijepoj našoj. "Ne ćemo umrijeti, nego živjeti!" naslov je komentara urednika Ivana Miklenića u...

  • Važno pitanje odnosa zemlje i čovjeka obrađeno je u novoj knjizi u izdanju Glasa Koncila "Zemlja: dar, kušnja i zadaća" s podnaslovom "Biblijska teologija zemlje u Knjizi Postanka 1 - 11", autora svećenika Đakovačko-osječke nadbiskupije Đurice Pardona, predstavljenoj u utorak 22. travnja povodom Dana planeta Zemlje u Multimedijalnoj dvorani GK-a u Zagrebu. O knjizi, nastaloj kao magistarski rad koji je svojom kvalitetom zaslužio objavljivanje, govorili su urednik i...

  • Festival Susreta hrvatske katoličke mladeži započeo je u ponedjeljak 21. travnja euharistijskim slavljem i izlaganjem moći bl. Ivana Pavla II. u dubrovačkoj katedrali, te otvaranjem izložbe "Papa u Dubrovniku" u atriju palače Spozna, nakon čega je uslijedila molitva za branitelje Grada i Domovine. Na početku euharistijskoga slavlja koje je predvodio dubrovački biskup mons. Mate Uzinić kazao je mladima da Festival SHKM-a započinje u društvu "njima...

  • Mladi volonteri Susreta hrvatske katoličke mladeži (SHKM), koji radosno iščekuju 32.000 mladih iz Hrvatske i svijeta sljedećeg vikenda u Dubrovniku, prethodnih su dana na čarobnim dubrovačkim lokacijama snimili službeni spot himne Susreta pod naslovom "Na slobodu pozvani". Spot je sniman na prekrasnim lokacijama unutar gradskih zidina poput Straduna, Onofrijeve fontane, Minčete, ali i na plaži Banje i na Srđu, te predstavlja spoj mladenačke kreativnosti, spontanosti i ljepote srednjovjekovnog...