Molitva Sv. Mateju


Sveti Mateju, u svom Evanđelju otkrivaš nam Isusa, kao dugo očekivanog Mesiju koji je došao ispuniti Pismo, dao nam novu zapovijed ljubavi i osnovao svoju Crkvu. Isprosi nam milost, da vidimo kako Krist živi u svojoj Crkvi. Daj da ga nasljedujemo i svjedočimo svojim zemaljskim životom, te mu se pridružimo u vječnosti. Gdje On živi i kraljuje u jedinstvu s Ocem i Duhom Svetim, Bog - po sve vijeke vjekova. Amen.

Duhovni kutak

Male zajednice

RSS

Stranica Zagrebačke nadbiskupije
Glas Koncila: Događanja
  • Na Filozofskom fakultetu Družbe Isusove na Jordanovcu u Zagrebu s radom je u četvrtak 28. kolovoza započela 43. obiteljska ljetna škola. Tema ovogodišnjega skupa koji se održava do nedjelje 31. kolovoza "Obiteljsko zajedništvo u različitostima" plod je rasprava i želja sudionika prošlogodišnje škole. Naime, svjesni okruženja i svih njegovih pozitivnosti i negativnosti koje utječu na obitelj, pred sudionike ovogodišnje škole stavlja se tema promišljanja o različitostima kao...

  • Papa Franjo primio je u četvrtak 28. kolovoza u audijenciju kardinala Antonija M. Veglia, predsjednika Papinskoga vijeća za dušobrižništvo selilaca i putnika, te s njim razgovarao o drami iračkoga stanovništva koje bježi pred nasiljem džihadista takozvane Islamske države. Papa smatra da Crkva treba biti na prvoj crti u obrani najslabijih. Osvrnuvši se na susret u razgovoru za Vatikanski radio kardinal je rekao da Crkva u prvom redu treba pomoći onima kojima je potrebno jer su povrijeđena...

  • Generalni vikar Šibenske biskupije mons. Marinko Mlakić uputio je u četvrtak 28. kolovoza priopćenje za javnost Šibenske biskupije u svezi s prosvjedima i medijskim napadima na Crkvu i šibenskog biskupa Antu Ivasa, koji su započeli kao reakcija na policijsku intervenciju u noćnom klubu Azimut i privođenje vlasnika istoga. Tekst priopćenja donosimo u cijelosti: "Zgroženi smo medijskim i političkim napadima kojima je ovih dana izložen šibenski biskup mons. Ante Ivas, a s njime cijela...

  • Generalni vikar Šibenske biskupije mons. Marinko Mlakić uputio je u četvrtak 28. kolovoza priopćenje za javnost u svezi medijskih napisa i izvještaja vezanih za radove na obnovi katedrale Sv. Jakova. Tekst priopćenja donosimo u cijelosti: "Što se tiče medijskih izvještaja o restauratorskim radovima na kripti šibenske katedrale a koji se u javnosti predstavljaju kao nezakonita gradnja biskupske grobnice, odgovorno izjavljujemo da su to bezočne laži i zlobna podmetanja. Svi...