Molitva Sv. Mateju


Sveti Mateju, u svom Evanđelju otkrivaš nam Isusa, kao dugo očekivanog Mesiju koji je došao ispuniti Pismo, dao nam novu zapovijed ljubavi i osnovao svoju Crkvu. Isprosi nam milost, da vidimo kako Krist živi u svojoj Crkvi. Daj da ga nasljedujemo i svjedočimo svojim zemaljskim životom, te mu se pridružimo u vječnosti. Gdje On živi i kraljuje u jedinstvu s Ocem i Duhom Svetim, Bog - po sve vijeke vjekova. Amen.

Duhovni kutak

Male zajednice

RSS

Stranica Zagrebačke nadbiskupije
Glas Koncila: Događanja
  • Poštovani gledatelji i slušatelji u domovini i inozemstvu, draga braćo i sestre! 1. U svetoj smo vazmenoj noći, u kojoj slavimo novost koja ne zastarijeva: Uskrsnuće Isusovo. Po Kristovu uskrsnuću događa se otajstvena preobrazba staroga svijeta - u kojem vlada beznađe - u novi svijet koji je sav uronjen u vrelo nepresušne nade. Zato naš vjernički narod rado slavi Uskrs, jer osjeća da bi bez te novosti koju je donio Isus ostao bez svojega uporišta. Bez Uskrsa utopili bismo se u besmislu...

  • Pronađimo nadu ispod težine križa – poručio je papa Franjo vjernicima koji su se na Veliki petak 18. travnja okupili kod rimskog amfiteatra Koloseuma na pobožnosti križnog puta. Pobožnost je ove godine bila posvećena svim duhovnim, moralnim i napose gospodarskim krizama s teškim društvenim posljedicama. Križ su po pojedinim postajama nosili beskućnici, ovisnici o drogi i alkoholu, radnici zajedno s poslodavcima, volonteri, doseljenici, žene žrtve nasilja, zatvorenici i ostali s ruba...

  • Veliki petak nije dan Kristova neuspjeha, nije dan žalosti i plača. Veliki petak dan je najvećeg Kristova uspjeha, dan je pobjede, dan duboke radosti i ushitne pjesme, poručio je šibenski biskup Ante Ivas, predvodeći u katedrali Svetog Jakova u Šibeniku obrede Velikog petka 18. travnja. Biskup je ukazao kako Muka po Ivanu ocrtava Isusa kao velikog kralja koji u svojoj muci na križu biva darežljivi dobitnik, a svojim uskrsnućem slavodobitnik. S vrha križa na Golgoti Isus je čovječanstvu...

  • U svezi s nedavnim medijskim napisima vezanima uz lažne optužbe osobe koja se legitimirala kao Luka Milinković, a za koju je Županijsko državno odvjetništvo u Zadru ustanovilo da na području Zadarske županije ne postoji osoba koja ima prijavljeno prebivalište ili boravište pod tim imenom i prezimenom, Zadarska nadbiskupija izvijestila je javnost o dopisu Kongregacije za nauk vjere u kojemu tajnik te Kongregacije mons. Luis F. Ladaria otklanja optužbe anonimnog tužitelja, koji se predstavio kao...