Molitva Sv. Mateju


Sveti Mateju, u svom Evanđelju otkrivaš nam Isusa, kao dugo očekivanog Mesiju koji je došao ispuniti Pismo, dao nam novu zapovijed ljubavi i osnovao svoju Crkvu. Isprosi nam milost, da vidimo kako Krist živi u svojoj Crkvi. Daj da ga nasljedujemo i svjedočimo svojim zemaljskim životom, te mu se pridružimo u vječnosti. Gdje On živi i kraljuje u jedinstvu s Ocem i Duhom Svetim, Bog - po sve vijeke vjekova. Amen.

Duhovni kutak

Male zajednice

RSS

Stranica Zagrebačke nadbiskupije
Glas Koncila: Događanja
  • Odgoj unutarnjeg života tema je prvoga ovogodišnjeg broja Lađe – časopisa za promicanje religioznog odgoja i vrjednota kršćanske kulture. Temom odgoja unutarnjeg života novi broj Lađe osvrće se na čovjekovu duhovnost, koja je danas osobito zapostavljena, budući da je suvremeni čovjek umjeren na materijalno, empirijsko i isplativo. Zato i obrazovanje zahtijeva novu kvalitetu, koja je usmjerena na humanizam, koji uključuje promicanje etičke i duhovne dimenzije. "Riječ je o...

  • Nadbiskupski duhovni stol u Zagrebu objavio je u petak 27. ožujka priopćenje koje prenosimo u cijelosti: "Budući da su se u medijima pojavili razni prilozi u kojima su iznesene tvrdnje o tome da o Zagrebačkoj nadbiskupiji ovisi izgradnja sportskih objekata na Sveticama u Zagrebu te da je Nadbiskupija zapreka za ostvarenje toga projekta, u vezi s time izjavljujemo sljedeće: Zagrebačka je nadbiskupija tijekom povijesti s posebnom osjetljivošću podupirala, a to čini i danas te će...

  • "Prije nego smo mi spoznali Boga, On je poznavao nas. Bog nas ljubi - ta vječna istina razlog je našeg večerašnjeg susreta; razlog je vaše želje za krštenjem, Vašeg svjedočenja te istine u Isusovoj Crkvi", rekao je u četvrtak 26. ožujka u zagrebačkoj prvostolnici zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić katekumenima i odraslim pripravnicima za sakramente kršćanske inicijacije na kraju svoje kateheze u korizmenom susretu. Kako je izvijestio Tiskovni ured Zagrebačke...

  • "Nastojmo izgraditi zajedništvo u različitosti", glavni je naslov novoga broja Glasa Koncila, objavljenog s nadnevkom nedjelje 29. ožujka, posvećenoga ređenju novoga krčkoga biskupa fra Ivice Petanjka. Donosi se detaljan izvještaj novinara Tomislava Vukovića o događaju od nedjelje 22. ožujka u katedrali Uznesenja Blažene Djevice Marije u Krku. "Danas je drevna Krčka biskupija, po promisli Božjoj, povezala kontinentalnu i primorsku Hrvatsku te postala Crkva u Hrvata ujedinjena na...