Molitva Sv. Mateju


Sveti Mateju, u svom Evanđelju otkrivaš nam Isusa, kao dugo očekivanog Mesiju koji je došao ispuniti Pismo, dao nam novu zapovijed ljubavi i osnovao svoju Crkvu. Isprosi nam milost, da vidimo kako Krist živi u svojoj Crkvi. Daj da ga nasljedujemo i svjedočimo svojim zemaljskim životom, te mu se pridružimo u vječnosti. Gdje On živi i kraljuje u jedinstvu s Ocem i Duhom Svetim, Bog - po sve vijeke vjekova. Amen.

Duhovni kutak

Male zajednice

RSS

Stranica Zagrebačke nadbiskupije
Glas Koncila: Događanja
  • "Događaj koji se sada dovršava u vama znak je Boga koji nas ne ostavlja same, koji nas ne napušta, već nam očituje svoju ljubav i svoju blizinu. Sa svojim odgovorom na Gospodinov poziv: 'Evo me', vi sada ulazite u Božji plan spasenja i postajete znak nade za budućnost Crkve, primjer evanđeoske hrabrosti za sve. Od danas ćete zauvijek biti posvećeni Bogu svim svojim bićem; vaš život, vaš duh i vaša duša postat će mjesto Božje prisutnosti te će se po vama ostvarivati djelo Božjega...

  • Na otoku Daksi pokraj Dubrovnika u subotu 25. listopada spomenuta je 70. obljetnica stradanja na tome otoku. Molitvu su predvodili dubrovački biskup Mate Uzinić i protojerej o. Slavko Zorica, u sklopu ceremonije odavanja počasti žrtvama. Na početku je sve okupljene pozdravio predsjednik Udruge Daksa 1944./45. Mato Račević. Biskup Uzinić istaknuo je da je križ simbol stradanja, ali i znak pobjede, te je u križu prisutna raspeta ljubav koja je toliko potrebna hrvatskom društvu koje je...

  • Na pedesetu obljetnicu proglašenja sv. Benedikta zaštitnikom Europe, u petak 24. listopada, koncelebrirano misno slavlje u crkvi sv. Marije, benediktinki u Zadru, predvodio je zadarski nadbiskup Želimir Puljić. U spomen na 24. listopada 1964. g. kada je bl. papa Pavao VI. u drugoj godini svoga pontifikata sv. Benedikta proglasio prvim patronom Europe, nadbiskup Puljić je istaknuo potrebu nasljedovanja Benediktovog duha u ponovnoj obnovi svjedočki umornog i sekulariziranog europskog kontinenta...

  • Tijekom jesenskoga zasjedanja Hrvatske biskupske konferencije hrvatskim je biskupima na stol stigla brošura "Vodič kroz bioetiku za mlade", koja stiže na adrese (nad)biskupijskih ureda za mlade kako bi se podijelila po župama. Taj dar hrvatskih biskupa mladima u izdanju Ureda za mlade HBK-a i nakladi "Glasa Koncila" prijevod je dr. Nike Zuraka francuskog izdanja Zaklade Jerome Lejeune. Na osamdesetak stranica privlačnog grafičkog oblikovanja prenosi se...