Molitva Sv. Mateju


Sveti Mateju, u svom Evanđelju otkrivaš nam Isusa, kao dugo očekivanog Mesiju koji je došao ispuniti Pismo, dao nam novu zapovijed ljubavi i osnovao svoju Crkvu. Isprosi nam milost, da vidimo kako Krist živi u svojoj Crkvi. Daj da ga nasljedujemo i svjedočimo svojim zemaljskim životom, te mu se pridružimo u vječnosti. Gdje On živi i kraljuje u jedinstvu s Ocem i Duhom Svetim, Bog - po sve vijeke vjekova. Amen.


Notice: Use of undefined constant DS - assumed 'DS' in /home/svmateja/public_html/templates/zupa-dugave/html/com_content/article/default.php on line 43
 

Duhovni kutak

Male zajednice

RSS

Stranica Zagrebačke nadbiskupije
 • U slavljeničkom ozračju
  Prvi (rujanski) broj Malog koncila - Maka u novoj školskoj i vjeronaučnoj godini, koja upravo ovih dana započinje, izišao je u slavljeničkoj atmosferi, jer je to i prvi broj u godini u kojoj Mak slavi 50. rođendan. Kao i svake godine, Mak donosi dobro poznate i već ustaljene, ali i neke nove, "svježe" rubrike. Tako će povodom proslave pola stoljeća Makova postojanja nova rubrika, "50 godina Makostvaranja", predstaviti one koji su ga stvarali. Prvi je među njima,...
 • »Bez promjene čovjekova srca, ekologija nema nade za uspjeh«
  U zajedništvu i istodobno s pravoslavnom braćom, ali i sa svim ljudima dobre volje, Crkva je, po Papinoj želji, 1. rujna prvi put proslavila Svjetski dana molitve za skrb za stvorenje. Na Službi riječi, kojoj je predsjedao papa Franjo u bazilici sv. Petra u Vatikanu, sudjelovali su hodočasnici i predstavnici Rimske kurije, ali na poziv pape Franje na obnovu svog poziva "čuvara Božjeg djela", odgovorile su u Europi i svijetu mnoge crkvene zajednice molitvama i razmišljanjima,...
 • Papino pismo o jubilejskom oprostu u Svetoj godini milosrđa
  Papa Franjo uputio je pismo predsjedniku Papinskoga vijeća za promicanje nove evangelizacije mons. Rinu Fisichelli o podjeljivanju oprosta tijekom predstojeće izvanredne Svete godine milosrđa. Želim da jubilejski oprost dopre do sviju kao istinsko iskustvo Božjega milosrđa, ističe Papa. Od velike je važnosti Papina odluka da podijeli svećenicima ovlast odrješivanja od grijeha pobačaja za one koji su pobačaj počinili i skrušena srca traže oproštenje. Usto, papa Franjo, u znak hoda koji...
 • Nisu se još izbrisali tragovi ratnih nevolja, a već se rađaju novi tragovi koji pritišću slavonsko srce
  Na blagdan Gospe od suza u ponedjeljak 31. kolovoza nekoliko desetaka tisuća vjernika iz Požeške biskupije i šire hodočastilo je zajedno sa svojim svećenicima u njezino svetište u Pleternicu. Središnje blagdansko euharistijsko slavlje predvodio je požeški biskup Antun Škvorčević. Pozdravljajući hodočasnike, biskup je podsjetio da se ove godine navršava 60. obljetnica štovanja Gospe od suza u Pleternici te 10. obljetnica kako je Pleternica proglašena biskupijskim svetištem. U...