Molitva Sv. Mateju


Sveti Mateju, u svom Evanđelju otkrivaš nam Isusa, kao dugo očekivanog Mesiju koji je došao ispuniti Pismo, dao nam novu zapovijed ljubavi i osnovao svoju Crkvu. Isprosi nam milost, da vidimo kako Krist živi u svojoj Crkvi. Daj da ga nasljedujemo i svjedočimo svojim zemaljskim životom, te mu se pridružimo u vječnosti. Gdje On živi i kraljuje u jedinstvu s Ocem i Duhom Svetim, Bog - po sve vijeke vjekova. Amen.


Notice: Use of undefined constant DS - assumed 'DS' in /home/svmateja/public_html/templates/zupa-dugave/html/com_content/article/default.php on line 43
 

Duhovni kutak

Male zajednice

RSS

Stranica Zagrebačke nadbiskupije
  • Predsjednik Republike Makedonije Gjorge Ivanov, u pratnji supruge, makedonske veleposlanice u RH Daniele Karagjozoske, đakovačkog gradonačelnika Zorana Vinkovića, dožupana Dragana Vulina te predstavnika makedonske zajednice u Hrvatskoj, posjetio je u utorak 7. srpnja đakovačko-osječkog nadbiskupa Đuru Hranića. Posjet je upriličen povodom kulturne manifestacije »18. dani braće Miladinov«. Nadbiskup je goste proveo kroz đakovačku katedralu i govorio o njezinoj izgradnji i zanimljivostima,...
  • Svečanim misnim slavljem u sisačkoj katedrali u ponedjeljak 6. srpnja počeo je godišnji 27. ljetni susret misionara i misionarki Crkve u Hrvata, koji djeluju u misijama diljem svijeta, kojem će do 9. srpnja biti domaćin Sisačka biskupija. Misno slavlje predvodio je sisački biskup Vlado Košić u zajedništvu s hvarsko-bračko-viškim biskupom Slobodanom Štambukom, predsjednikom Vijeća za misije pri Hrvatskoj biskupskoj konferenciji, te 40-tak svećenika, među kojima su bili misionari te...
  • Papa Franjo doputovao je u nedjelju 5. srpnja oko 22 sata po našem vremenu u Quito. U međunarodnoj zračnoj luci ekvadorskoga glavnog grada dočekali su ga apostolski nuncij Giacomo Ottonello s najvišim predstavnicima Crkve, ekvadorski predsjednik te predstavnici ekvadorskih vlasti. Za suočavanje s izazovima današnjice ključnu ulogu ima evanđelje, rekao je Papa u svom prvom obraćanju po dolasku u Quito. Predstavio se "kao svjedok Božje milosti i vjere u Isusa Krista" te podsjetio...
  • U predvečerje osamnaeste obljetnice utemeljenja Požeške biskupije u subotu 4. srpnja požeški biskup Antun Škvorčević otvorio je i blagoslovio Riznicu požeške Katedrale. Događaju su nazočili kanonici Stolnog kaptola, svećenici središnjih biskupijskih ustanova, sestre redovnice i drugi uzvanici iz javnog i kulturnog života. Na početku je biskup Antun Škvorčević pozdravio nazočne rekavši te zatim pročitao ulomak iz Dekreta o osnutku Požeške biskupije od 31. kolovoza 2004. te u obraćanju...