Molitva Sv. Mateju


Sveti Mateju, u svom Evanđelju otkrivaš nam Isusa, kao dugo očekivanog Mesiju koji je došao ispuniti Pismo, dao nam novu zapovijed ljubavi i osnovao svoju Crkvu. Isprosi nam milost, da vidimo kako Krist živi u svojoj Crkvi. Daj da ga nasljedujemo i svjedočimo svojim zemaljskim životom, te mu se pridružimo u vječnosti. Gdje On živi i kraljuje u jedinstvu s Ocem i Duhom Svetim, Bog - po sve vijeke vjekova. Amen.

Duhovni kutak

Male zajednice

RSS

Stranica Zagrebačke nadbiskupije
Glas Koncila: Događanja
  • Naslovnica novoga broja Glasa Koncila od nedjelje 8. ožujka donosi izvješće o Europskom susretu nacionalnih ravnatelja Papinskih misijskih djela. Sa susreta je upućena poruka i poziv kršćanima koji su odgovorni da svi čuju za Isusa i osjete njegovu ljubav. U komentaru pod naslovom "Novi poziv na buđenje" urednik Ivan Miklenić, između ostaloga piše: "Za one koji žele dobro Hrvatskoj to 8. mjesto 'najjadnijih' ekonomija poziv je na uzbunu, na buđenje, na prepoznavanje i...

  • Svečano euharistijsko slavlje o 50. obljetnici smrti sluge Božjega fra Ante Antića u svetištu Majke Božje Lurdske u Zagrebu u srijedu 4. ožujka predvodio je zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić. U koncelebraciji je bilo tridesetak svećenika, među kojima nekoliko provincijala, gvardijan samostana fra Mate Matić i vicepostulator kauze fra Josip Šimić. Čestitavši dan rođenja za nebo njihovog subrata u redovništvu fra Ante Antića, kardinal Bozanić je lik tog franjevca istaknuo za uzor...

  • "Zahvaljujući napretku medicine, život se 'proširio', ali društvo se nije proširilo prema životu. Broj starijih se uvećao, ali naša se društva nisu dovoljno organizirala da bi im napravila mjesta, s opravdanim poštovanjem i konkretnom osjetljivošću za njihovu krhkost i za njihovo dostojanstvo", rekao je papa Franjo na početku svoje kateheze na općoj audijenciji u srijedu 4. veljače. U nizu kateheza o obitelji Papa je dakle, nakon pauze zbog duhovnih vježba s Rimskom kurijom, svoju...

  • Što je Scijentološka "Crkva"? Kako je organizirana i tko joj je na čelu? Koje je njezino službeno učenje? Imaju li svete knjige? Tko je Laffayete Ron Hubbard? – neka su od mnogobrojnih pitanja koja se pojavljuju kad se govori o Scijentološkoj "Crkvi". Na ta ali i brojna druga pitanja, o toj kontroverznoj zajednici odgovore donosi nova knjiga fra Ivana Macuta "Scijentološka 'Crkva'", objavljena u izdanju Glasa Koncila. Knjiga podijeljena u šest cjelina na...