Molitva Sv. Mateju


Sveti Mateju, u svom Evanđelju otkrivaš nam Isusa, kao dugo očekivanog Mesiju koji je došao ispuniti Pismo, dao nam novu zapovijed ljubavi i osnovao svoju Crkvu. Isprosi nam milost, da vidimo kako Krist živi u svojoj Crkvi. Daj da ga nasljedujemo i svjedočimo svojim zemaljskim životom, te mu se pridružimo u vječnosti. Gdje On živi i kraljuje u jedinstvu s Ocem i Duhom Svetim, Bog - po sve vijeke vjekova. Amen.


Notice: Use of undefined constant DS - assumed 'DS' in /home/svmateja/public_html/templates/zupa-dugave/html/com_content/article/default.php on line 43
 

Duhovni kutak

Male zajednice

RSS

Stranica Zagrebačke nadbiskupije
  • Tradicionalno hodočašće Hrvatske vojske, policije i branitelja u Mariju Bistricu održano je u nedjelju 4. listopada, a euharistijsko slavlje na prostoru crkve na otvorenom bl. kardinala Alojzija Stepinca predvodio je vojni ordinarij u Republici Hrvatskoj Juraj Jezerinac. U koncelebraciji su bili slovački vojni biskup František Rabek, bivši direktor Međunarodnog vojnog hodočašća u Lurd mons. Jean-Pierre Brard, vojni vikar u Sloveniji Matej Jakupič, generalni vikar Vojnoga ordinarijata u BiH...
  • Papa Franjo predvodio je u nedjelju 4. listopada u zajedništvu sa sinodskim ocima svečano euharistijsko slavlje u bazilici sv. Petra, čime je započela je XIV. redovna opća Biskupska sinoda. U koncelebraciji su bili i požeški biskup Antun Škvorčević koji na zasjedanju predstavlja Hrvatsku biskupsku konferenciju, te vojni ordinarij u BiH Tomo Vukšić koji na zasjedanju sudjeluje u ime Biskupske konferencije Bosne i Hercegovine. Za vrijeme dolaska do oltara Pape i sinodskih otaca pjevale su...
  • Dvodnevni skup "Okoliš naš svagdašnji. Kršćani i ekologija", u organizaciji Dubrovačke biskupije i Franjevačkog instituta za kulturu mira iz Splita započeo je u subotu 3. listopada u dvorani sv. Ivana Pavla II. u Dubrovniku. Prvoga dana skupa govorilo se važnim naglascima posljednje enciklike pape Franje "Laudato si'" koja govorio o brizi svih za zajednički dom, o europskim zakonima o zaštiti okoliša, te o aktualnoj situaciji s vodama kod nas i u svijetu gdje se teži...
  • Apostolski nuncij u Republici Hrvatskoj nadbiskup Alessandro D'Errico, povodom godišnjice beatifikacije kardinala Alojzija Stepinca 3. listopada 1998. za Hrvatski katolički radio protumačio je Papinu odluku o osnivanju Mješovitog povjerenstva sastavljenog od pravoslavnih i katoličkih stručnjaka koji će ponovno proučiti dokumente o Stepinčevu djelovanju u razdoblju NDH. "Znam da je ovaj prijedlog izazvao veliko iznenađenje u Hrvatskoj, ali osobno nisam iznenađen, jer dobro poznajem...