Molitva Sv. Mateju


Sveti Mateju, u svom Evanđelju otkrivaš nam Isusa, kao dugo očekivanog Mesiju koji je došao ispuniti Pismo, dao nam novu zapovijed ljubavi i osnovao svoju Crkvu. Isprosi nam milost, da vidimo kako Krist živi u svojoj Crkvi. Daj da ga nasljedujemo i svjedočimo svojim zemaljskim životom, te mu se pridružimo u vječnosti. Gdje On živi i kraljuje u jedinstvu s Ocem i Duhom Svetim, Bog - po sve vijeke vjekova. Amen.

Duhovni kutak

Male zajednice

RSS

Stranica Zagrebačke nadbiskupije
Glas Koncila: Događanja
  • Buka oružja guši glas razuma, izjavio je stalni promatrač Svete Stolice pri Uredu Ujedinjenih naroda u Ženevi mons. Silvano Maria Tomasi u srijedu 23. srpnja na posebnome zasjedanju Vijeća UN-a za ljudska prava posvećenom eskalaciji izraelsko-palestinskoga sukoba. Nasilje, rekao je mons. Tomasi, ne će nikamo dovesti, ni sada ni u budućnosti. Činjenje nepravdi i kršenja ljudskih prava, posebno prava na život i život u miru i sigurnosti, siju novo sjeme mržnje i srdžbe. Kultura nasilja,...

  • Objavljena su razrješenja i nove službe u Đakovačko-osječkoj nadbiskupiji. Mons. Nedjeljko Čutura razriješen je službe ravnatelja Ustanove za uzdržavanje klera (UZUK) i danom 20. kolovoza imenovan ekonomom Đakovačko-osječke nadbiskupije. Mato Gašparović razriješen je službe župnika župe sv. Ćirila i Metoda, slav. ap. u Osijeku te danom 20. kolovoza imenovan ravnateljem UZUK-a i ekonomom Bogoslovnog sjemeništa u Đakovu. Mr. Antun Japundžić danom 20. kolovoza imenovan je vicerektorom Bogoslovnog...

  • Suosjećajući sa stradalima u nedavnim poplavama nadbiskup zagrebački kardinal Josip Bozanić uputio je 20. svibnja poziv za pomoć svim crkvenim organizacijama i vjernicima u Zagrebačkoj nadbiskupiji. Dobrotom vjernika i ljudi dobre volje, koji su se odazvali tom pozivu, Caritas Zagrebačke nadbiskupije, u suradnji sa župnim Caritasima i brojnim drugim organizacijama, ustanovama i pojedincima, prikupio je 1.528.365,00 kuna u novcu i 195.600 kg materijalne pomoći, priopćeno je iz Caritasa...

  • Novi trideseti broj Glasa Koncila, s nadnevkom nedjelje 27. srpnja, na naslovnoj stranici donosi dvije važne teme: vijest o smrti i nekrolog dugogodišnjem uredniku GK-a don Živku Kustiću pod naslovom "Neustrašivi i jasni glas Crkve u Hrvata" te izvještaj s otvaranja trećih Hrvatskih svjetskih igara koje je započelo misnim slavljem u zagrebačkoj prvostolnici. Na izniman doprinos Živka Kustića, ne samo u katoličkom novinarstvu i pisanoj riječi već i u apostolatu promicanja i...