Molitva Sv. Mateju


Sveti Mateju, u svom Evanđelju otkrivaš nam Isusa, kao dugo očekivanog Mesiju koji je došao ispuniti Pismo, dao nam novu zapovijed ljubavi i osnovao svoju Crkvu. Isprosi nam milost, da vidimo kako Krist živi u svojoj Crkvi. Daj da ga nasljedujemo i svjedočimo svojim zemaljskim životom, te mu se pridružimo u vječnosti. Gdje On živi i kraljuje u jedinstvu s Ocem i Duhom Svetim, Bog - po sve vijeke vjekova. Amen.

Duhovni kutak

Male zajednice

RSS

Stranica Zagrebačke nadbiskupije
Glas Koncila: Događanja
  • Predsjednik Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti akademik Zvonko Kusić primio je u četvrtak 30. listopada apostolskoga nuncija u Republici Hrvatskoj nadbiskupa Alessandra D'Errica. Svog je gosta akademik Kusić upoznao s radom Akademije i njenom prošlošću i istaknuo duboke veze koje postoje između Akademije i Katoličke Crkve, budući da su njeni nekadašnji pokrovitelji, biskup Josip Juraj Strossmayer i nadbiskup Antun Bauer, kao i prvi predsjednik Franjo Rački pripadali crkvenoj...

  • Stopostotni hrvatski ratni vojni invalidi Domovinskoga rata, zajedno s brojnim braniteljima i domoljubima, jedanaestoga dana svojega prosvjeda u četvrtak 30. listopada, na putu do Hrvatskoga sabora, zaustavili su se na molitvi na Kamenitim vratima. Slijedio je sastanak s predsjednikom Hrvatskoga sabora, tijekom kojega su mu branitelji iznijeli svoje zahtjeve. (gk) U petak 31. listopada s početkom u 17 sati u zagrebačkoj katedrali molit će se otajstva krunice Blažene Djevice Marije za...

  • Crkva je ujedno i vidljiva i duhovna stvarnost, rekao je papa Franjo u katehezi na općoj audijenciji u srijedu 29. listopada, primijetivši, među ostalim, kako se ni vidljiva stvarnost Crkve ne može mjeriti, ne može spoznati u svoj svojoj punini. Kako znati sve dobro koje se čini? Tolika djela ljubavi, tolike vjernosti u obiteljima, toliko uloženoga truda u odgajanju djece, za prenošenje vjere, tolika trpljenja u bolesnima koji prikazuju svoje patnje Gospodinu...

  • Naslovnica novoga broja Glasa Koncila posvećena je svetkovini Svih svetih i Dušnome danu s naslovom: "Za što se danas živi i umire?", te molitveno-meditativnom porukom i pozivom: "U danima kada brojni vjernici pohode grobove predaka i obnavljaju zajedništvo s onima koji su prešli granicu smrti, nužnim se čini zagledati se u svjedočanstvo njihova života i postaviti pitanja: Za koje su vrjednote oni živjeli? Radi kojih su vrjednota bili spremni umrijeti?". "Nužnost...