Molitva Sv. Mateju


Sveti Mateju, u svom Evanđelju otkrivaš nam Isusa, kao dugo očekivanog Mesiju koji je došao ispuniti Pismo, dao nam novu zapovijed ljubavi i osnovao svoju Crkvu. Isprosi nam milost, da vidimo kako Krist živi u svojoj Crkvi. Daj da ga nasljedujemo i svjedočimo svojim zemaljskim životom, te mu se pridružimo u vječnosti. Gdje On živi i kraljuje u jedinstvu s Ocem i Duhom Svetim, Bog - po sve vijeke vjekova. Amen.


Notice: Use of undefined constant DS - assumed 'DS' in /home/svmateja/public_html/templates/zupa-dugave/html/com_content/article/default.php on line 43
 

Duhovni kutak

Male zajednice

RSS

Stranica Zagrebačke nadbiskupije
 • Svijetu su potrebni plodovi Duha Svetoga
  Na svečanoj misi koju je slavio na svetkovinu Duhova u nedjelju 24. svibnja u Vatikanu, papa Franjo je upozorio da je poštivanje stvorenoga svijeta zahtjev naše vjere. Ne smijemo ga iskorištavati, već obrađivati i čuvati. Preporučio je da se ne zatvaramo u sebičnost, ukočeni legalizam i osobne interese, nego da se otvorimo darovima Duha Svetoga kako bismo se uspješnije suprotstavili grijehu i korupciji, koja sve više zahvaća svijet. Svijetu su potrebni muškarci i žene koji se ne zatvaraju...
 • Slavonski Brod: Misa i sjećanje na poginulu djecu u Domovinskom ratu
  Tradicionalni susret sjećanja na poginulu djecu u Domovinskom ratu pod nazivom "Mali križ - velika žrtva" održan je u subotu 23. svibnja u Slavonskom Brodu. Riječ je o susretu roditelja poginule djece kao i ostalih civilnih žrtava Domovinskoga rata koji u tom gradu trinaesti puta u nizu organizira Zajednica udruga hrvatskih civilnih stradalnika iz Domovinskoga rata. Susret je nakon polaganja vijenaca kod spomenika poginulih branitelja započeo misnim slavljem u franjevačkoj crkvi...
 • Potreban je odgovor na globalni gospodarski sustav u čijem središtu nije čovjek
  Papa Franjo primio je u subotu 23. svibnja u audijenciju članove Udruga talijanskih kršćanskih radnika (Associazioni Cristiane Lavoratori Italiani - UCLI), povodom 70. obljetnice osnutka. U govoru je istaknuo da se problemi današnjega globalnoga svijeta od prijašnjih razlikuju po žurnosti i količini, a ne po kvaliteti. Neusporediva je brzina kojom se danas šire nejednakosti. To se ne može dopustiti i potrebno je tražiti solidarne, pravedne i realne praktične alternative, rekao je...
 • Glas novoga blaženika podsjeća da u Crkvi ne može biti podjela
  U Salvadoru je u subotu 23. svibnja održana beatifikacija nadbiskupa Óscara Arnulfa Romera Galdámeza, sansalvadorskoga nadbiskupa koji je ubijen 1980. godine dok je slavio misu. Prigodom beatifikacije, papa Franjo poslao je pismo nadbiskupu San Salvadora Joséu Luisu Escobaru Alasu, u kojemu je istaknuo da je beatifikacija mučenika Romera "povod velike radosti" te je novoga blaženika svrstao među "najbolje sinove Crkve". Gospodin ne napušta svoj narod, čuje vapaj...