Molitva Sv. Mateju


Sveti Mateju, u svom Evanđelju otkrivaš nam Isusa, kao dugo očekivanog Mesiju koji je došao ispuniti Pismo, dao nam novu zapovijed ljubavi i osnovao svoju Crkvu. Isprosi nam milost, da vidimo kako Krist živi u svojoj Crkvi. Daj da ga nasljedujemo i svjedočimo svojim zemaljskim životom, te mu se pridružimo u vječnosti. Gdje On živi i kraljuje u jedinstvu s Ocem i Duhom Svetim, Bog - po sve vijeke vjekova. Amen.

Duhovni kutak

Male zajednice

RSS

Stranica Zagrebačke nadbiskupije
Glas Koncila: Događanja
  • Bor na trgu ispred zagrebačke prvostolnice po tradiciji se kiti tek nekoliko dana prije Božića, premda tu stoji gotovo cijelo došašće. U prigodi ovogodišnjega kićenja u nedjelju 21. prosinca na tu se činjenicu osvrnuo zagrebački pomoćni biskup Ivan Šaško koji je predvodio Službu riječi. Naglasio je kako se u šarenilu svjetla i buke taj bor neokićen činio šutljiv. No, on je čuvao najljepšu riječ, Božju Riječ, koja se ne čuje u buci, i brižno bdio nad svjetlom koje u tami svijetli, a tama...

  • "Danas, na četvrtu nedjelju došašća, liturgija nas želi pripraviti na Božić koji nam je sada već pred vratima pozivajući nas da razmišljamo o izvješću o anđelovu naviještenju Mariji", kazao je papa Franjo u svome nagovoru prije molitve Anđelova pozdravljenja u nedjelju 21. prosinca na Trgu sv. Petra u Vatikanu. "Upravimo pogled na tu jednostavnu djevojku iz Nazareta, u trenutku u kojem spremno odgovara na Božju poruku svojim 'da'; uočavamo dva bitna aspekta njezina stava,...

  • Stipendije novoosnovane Biskupijske zaklade "Blaženi Miroslav Bulešić" podijeljene su u subotu 20. prosinca u Pazinskome kolegiju, a uručio ih je porečki i pulski biskup Dražen Kutleša. Okupljenim dobitnicima stipendija obratio se ravnatelj Caritasa Porečke i pulske biskupije Željko Zec koji je izrazio radost što se je umješnim pristupom ekonomskom poslovanju biskupije pronašlo sredstva kako bi se dodjelom učeničkih i studentskih stipendija pomoglo obiteljima slabijega...

  • U okviru božićne akcije Hrvatskoga Caritasa "Za 1000 radosti - Sve je moguće" u subotu 20. prosinca na Trgu bana Josipa Jelačića u Zagrebu po dvanaesti je put održana humanitarna prodaja božićnih drvaca. Za tu su prigodu Hrvatske šume darovale 200 drvaca u teglama, a 50 drvaca darovao je Vrtni centar Šestine. U ponudi je bila obična smreka, Pančićeva omorika i srebrna smreka. Uz djelatnike Hrvatskoga Caritasa u prodajnoj su akciji sudjelovali i volonteri iz Franjevačkoga...