Molitva Sv. Mateju


Sveti Mateju, u svom Evanđelju otkrivaš nam Isusa, kao dugo očekivanog Mesiju koji je došao ispuniti Pismo, dao nam novu zapovijed ljubavi i osnovao svoju Crkvu. Isprosi nam milost, da vidimo kako Krist živi u svojoj Crkvi. Daj da ga nasljedujemo i svjedočimo svojim zemaljskim životom, te mu se pridružimo u vječnosti. Gdje On živi i kraljuje u jedinstvu s Ocem i Duhom Svetim, Bog - po sve vijeke vjekova. Amen.

Duhovni kutak

Male zajednice

RSS

Stranica Zagrebačke nadbiskupije
Glas Koncila: Događanja
  • "Poetika dviju usporednih smrti. Miroslav Krleža i Franjo Šeper" naslov je nove knjige Daniela Miščina, objavljene u nakladi Glasa Koncila. Knjiga je nastala kao plod autorova višegodišnjega znanstvenog rada te njegova istraživanja rukopisnih ostavština Šepera i Krleže, s ciljem rasvjetljavanja novih elemenata biografije i misli dvojice nacionalnih velikana. Naime, zanimljiva je podudarnost očitovala povezanost dvojice istaknutih intelektualca svojeg vremena. Književnik Miroslav...

  • Predsjednik Hrvatske biskupske konferencije zadarski nadbiskup Želimir Puljić u zajedništvu s riječkim nadbiskupom Ivanom Devčićem i gospićko-senjskim biskupom Milom Bogovićem, provincijalom hrvatskih isusovaca o. Antom Tustonjićem i brojnim svećenicima predvodio je svečano misno slavlje na svetkovinu sv. Ignacija Loyole, utemeljitelja Družbe Isusove, u četvrtak 31. srpnja u crkvi Navještenja Blažene Djevice Marije u Opatiji. Tim su povodom proslavljeni 200. obljetnica ponovne uspostave...

  • Na svetkovinu sv. Ignacija Lojolskoga, osnivača Družbe Isusove, i u prigodi 200. obljetnice obnove Družbe Isusove (1814. - 2014.), u četvrtak 31. srpnja u crkvi Presvetoga Srca Isusova isusovačke rezidencije s novicijatom "Stanislav Koska" na splitskome Manušu, svečano euharistijsko slavlje predvodio je splitsko-makarski nadbiskup Marin Barišić. Pozdravivši okupljeni vjernički puk, svećenike, posebno domaćine isusovce i isusovačke novake kojima je čestitao spomendan njihova...

  • Tiskovni ured Svete Stolice objavio je u četvrtak 31. srpnja program apostolskoga putovanja pape Franje u Albaniju 21 rujna. Papa u 7.30 sati polijeće iz rimske zračne luke Fiumicino, a nakon dva sata Papin bi zrakoplov trebao sletjeti u međunarodnu zračnu luku u Tirani. Na trgu ispred predsjedničke palače u 9.30 sati obavit će se obred dobrodošlice, a potom će Papa posjetiti albanskoga predsjednika Bujaru Nishaniju. U dvorani predsjedničke palače predviđen je susret s albanskim...