Molitva Sv. Mateju


Sveti Mateju, u svom Evanđelju otkrivaš nam Isusa, kao dugo očekivanog Mesiju koji je došao ispuniti Pismo, dao nam novu zapovijed ljubavi i osnovao svoju Crkvu. Isprosi nam milost, da vidimo kako Krist živi u svojoj Crkvi. Daj da ga nasljedujemo i svjedočimo svojim zemaljskim životom, te mu se pridružimo u vječnosti. Gdje On živi i kraljuje u jedinstvu s Ocem i Duhom Svetim, Bog - po sve vijeke vjekova. Amen.

Duhovni kutak

Male zajednice

RSS

Stranica Zagrebačke nadbiskupije
Glas Koncila: Događanja
  • Fotografija i izvještaj s otvaranja 55. Teološko-pastoralnoga tjedna u velikoj dvorani Međubiskupijskoga sjemeništa na zagrebačkoj Šalati otvaraju čitatelju put u novi broj Glasa Koncila, 5. u tekućoj godini, s nadnevkom od nedjelje 1. veljače. Tema ovogodišnjega TPT-a u organizaciji Katoličkoga bogoslovnoga fakulteta u Zagrebu, koji također tradicionalno služi kao povlaštena prigoda za susret pastoralnih djelatnika s cijeloga hrvatskoga govornoga područja, aktualna je kako u općoj tako i u...

  • "Uskrsnuće tvoje slavimo. 40 sprovodnih homilija" naslov je nove knjige mons. Ivana Ćubelića, svećenika Splitsko-makarske nadbiskupije, objavljene u izdanju Glasa Koncila. Nakon što je autorova knjiga slične tematike "Uskrsnut će brat tvoj", objavljena također u Glasu Koncila, dobro primljena od korisnika te tiskana u dvama izdanjima (2009. i 2012.), mons. Ćubelić je pripremio i u novoobjavljenoj knjizi sabrao još 40 novih sprovodnih homilija. Podijeljena je u...

  • Premijerno prikazivanje dokumentarnoga filma "Uzdol 41" održano je u organizaciji ramske Župe sv. Ivana Krstitelja - Uzdol i udruge "Uzdoljani za svoje poginule" u srijedu 28. siječnja u ispunjenoj dvorani "Vijenac" na zagrebačkome Kaptolu. O filmu su govorili zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić, vrhbosanski nadbiskup kardinal Vinko Puljić, dekan Katoličkoga bogoslovnoga fakulteta u Sarajevu mons. dr. Pavo Jurišić, uzdolski župnik i producent filma...

  • U organizaciji Ureda Hrvatske biskupske konferencije za mlade održana je u utorak 27. siječnja u prostorijama HBK-a u Zagrebu sjednica Odbora za mlade HBK-a pod predsjedanjem pomoćnoga zagrebačkoga biskupa Mije Gorskoga, predsjednika Odbora. Susret je počeo molitvom a potom je biskup Gorski pozdravio prisutne povjerenike i zahvalio im za trud i napor koji ulažu u pastoral mladih. Naglasio je kako je taj Odbor najaktivniji među vijećima HBK-a po pitanju njegovoga djelovanja na lokalnoj i...