Molitva Sv. Mateju


Sveti Mateju, u svom Evanđelju otkrivaš nam Isusa, kao dugo očekivanog Mesiju koji je došao ispuniti Pismo, dao nam novu zapovijed ljubavi i osnovao svoju Crkvu. Isprosi nam milost, da vidimo kako Krist živi u svojoj Crkvi. Daj da ga nasljedujemo i svjedočimo svojim zemaljskim životom, te mu se pridružimo u vječnosti. Gdje On živi i kraljuje u jedinstvu s Ocem i Duhom Svetim, Bog - po sve vijeke vjekova. Amen.


Notice: Use of undefined constant DS - assumed 'DS' in /home/svmateja/public_html/templates/zupa-dugave/html/com_content/article/default.php on line 43
 

Duhovni kutak

Male zajednice

RSS

Stranica Zagrebačke nadbiskupije
 • »Branitelj je svatko tko želi graditi život u svojoj Domovini«
  Na blagdan Gospe od Anđela u nedjelju 2. kolovoza zavjetnu misu na Gospinu Gradu i procesiju kojom se Gospina slika drugi put u 300 godina od pobjede nad Turcima 1715. godine pronijela s Gospina Grada i vratila u crkvu Čudotvorne Gospe Sinjske, prevodio je splitsko-makarski nadbiskup i metropolit Marin Barišić. U koncelebraciji su bili sinjski gvardijan fra Petar Klapež, župnik fra Ante Bilokapić i drugi svećenici. Na misi su sudjelovali predsjednik Viteškoga alkarskoga društva Stipe...
 • »Koliko se duh evanđeoske istine začinje i rađa u ovo naše vrijeme?«
  Natpis "Porcijunkula" na drvenoj tabli ispred franjevačke i župne crkve sv. Nikole biskupa u Čakovcu tisućama hodočasnika iz Međimurja i okolice, pokazivao je smjer kojim se trebaju uputiti kako bi u prigodi blagdana Gospe od Anđela zatražili Porcijunkulski oprost. Porcijunkulovo je već desetljećima najveće i vjernicima iz međimurskih župa najdraže proštenje, a posljednjih godina u toj se prigodi održava i najveća turistička manifestacija u Međimurju, uz velik broj sadržaja u...
 • Papa: Isus je jedini i istinski smisao ljudskoga života
  Isus, Kruh živi koji je sišao s neba, jedini je i istinski smisao ljudskoga života, istaknuo je papa Franjo u podnevnom nagovoru u nedjelju 2. kolovoza. Kako prenosi Vatikanski radio, Sveti je Otac podsjetio da u evanđeoskom odlomku toga dana mnoštvo naroda traži Isusa nakon čuda umnažanja kruha i pronalazi ga kod Kafarnauma. Isus je dobro znao razlog velikoga entuzijazma s kojim su ga slijedili i jasno to otkriva, govoreći: "Tražite me, ali ne stoga što vidjeste znamenja, nego stoga...
 • »Borimo se za međusobnu povezanost i solidarnost, jer ona će nas očuvati«
  U svetištu Čudotvorne Gospe Sinjske u povodu ovogodišnje proslave 300. obljetnice slavne pobjede Sinjana po zagovoru Gospe Sinjske nad Osmanlijama 1715. u subotu 1. kolovoza održano je prvo hodočašće hrvatske vojske, policije i branitelja Republike Hrvatske Gospi Sinjskoj. Na hodočašću su sudjelovali vojni biskup Juraj Jezerinac, generalni vikar Vojnog ordinarijata u RH dr. o. Jakov Mamić te vojni i policijski kapelani. U koncelebraciji su bili sinjski gvardijan fra Petar Klapež, sinjski...