Molitva Sv. Mateju


Sveti Mateju, u svom Evanđelju otkrivaš nam Isusa, kao dugo očekivanog Mesiju koji je došao ispuniti Pismo, dao nam novu zapovijed ljubavi i osnovao svoju Crkvu. Isprosi nam milost, da vidimo kako Krist živi u svojoj Crkvi. Daj da ga nasljedujemo i svjedočimo svojim zemaljskim životom, te mu se pridružimo u vječnosti. Gdje On živi i kraljuje u jedinstvu s Ocem i Duhom Svetim, Bog - po sve vijeke vjekova. Amen.

Duhovni kutak

Male zajednice

RSS

Stranica Zagrebačke nadbiskupije
Glas Koncila: Događanja
  • Početak redovitoga 49. plenarnoga zasjedanja Hrvatske biskupske konferencije naslovna je tema novoga broja Glasa Koncila, s nadnevkom nedjelje 26. listopada. Naznačene su glavne teme zagrebačkoga zasjedanja, Drugi nacionalni susret hrvatskih katoličkih obitelji, te dvije obljetnice, stota godišnjica početka Prvoga svjetskoga rata i 50 godina otkako je novi blaženik Katoličke Crkve Pavao VI. proglasio sv. Benedikta prvim patronom cijele Europe. Misa beatifikacije pape Pavla VI. i završetak...

  • O spomendanu bl. Karla Austrijskog i o 10. obljetnici njegove beatifikacije, te prigodom predaje njegovih relikvija Zagrebačkoj nadbiskupiji misu u zagrebačkoj prvostolnici u utorak 21. listopada predvodio je zagrebački pomoćni biskup Ivan Šaško. Prije početka mise, u pozdravnoj riječi predsjednik Hrvatske udruge za beatifikaciju kraljice Zite Claude Grbeša podsjetio je kako se na poticaj jedne male skupine hrvatskih vjernika koji su hodočastili u Rim u povodu beatifikacije Karla...

  • U samostanu sestara karmelićanki Božanskoga Srca Isusova na zagrebačkom Vrhovcu, u utorak 21. listopada, prvoga dana godišnje Plenarne skupštine Hrvatske konferencije viših redovničkih poglavara i poglavarica (HKVRPP), koja je ove godine i izborna skupština, viši redovnički poglavari i poglavarice izabrali su novu upravu HKVRPP-a. Fra Jure Šarčević, provincijalni ministar Hrvatske kapucinske provincije sv. Leopolda Bogdana Mandića, izabran je za predsjednika HKVRPP-a, a s. Miroslava...

  • Redovito plenarno zasjedanje Hrvatske biskupske konferencije, 49. u nizu, pod predsjedanjem predsjednika HBK-a zadarskoga nadbiskupa Želimira Puljića počelo je u utorak 21. listopada u sjedištu HBK-a u Zagrebu. U pozdravu na početku zasjedanja predsjednik HBK-a podsjetio je da su od redovitoga proljetnoga, 48. plenarnoga zasjedanja, koje je održano od 13. do 15. svibnja biskupi imali 2. lipnja godišnji susret s redovničkim provincijalima. Na susretu je bilo govora o smjernicama pape...