Molitva Sv. Mateju


Sveti Mateju, u svom Evanđelju otkrivaš nam Isusa, kao dugo očekivanog Mesiju koji je došao ispuniti Pismo, dao nam novu zapovijed ljubavi i osnovao svoju Crkvu. Isprosi nam milost, da vidimo kako Krist živi u svojoj Crkvi. Daj da ga nasljedujemo i svjedočimo svojim zemaljskim životom, te mu se pridružimo u vječnosti. Gdje On živi i kraljuje u jedinstvu s Ocem i Duhom Svetim, Bog - po sve vijeke vjekova. Amen.

Notice: Use of undefined constant DS - assumed 'DS' in /home/svmateja/public_html/templates/zupa-dugave/html/com_content/article/default.php on line 43
 

Duhovni kutak

Male zajednice

RSS

Stranica Zagrebačke nadbiskupije
 • Papa: Suvremeni oblici ropstva u određenom smislu gori od prošlih
  U svjetskom gospodarskom sustavu kojim vlada profit, razvili su se novi oblici ropstva koji su u određenom smislu gori i nehumaniji od prošlih - upozorio je Sveti Otac u govoru sudionicima plenarnoga zasjedanja Papinske akademije društvenih znanosti u subotu 18. travnja. Danas se među "najmanjom braćom i sestrama" nalaze i osobe podvrgnute modernim oblicima ropstva, prisilnome radu, prostituciji, trgovini organima, drogi - primijetio je Papa, a prenosi Vatikanski radio. Sveti je...
 • Prema snažnijem povezivanju HKS-a i škola
  Prvi susret ravnatelja katoličkih osnovnih i srednjih škola u Hrvatskoj i katoličkih školskih centara u Bosni i Hercegovini održan je u petak 17. travnja na Hrvatskom katoličkom sveučilištu u Zagrebu. "Cilj je da se upoznate s HKS-om kao visokoškolskom ustanovom osnovanom od Zagrebačke nadbiskupije koja otvara i zatvara vertikalu cjelokupnoga katoličkoga školstva, koje je započeto, i koje će se vjerujem razvijati - osnovno, srednje školstvo i HKS", napomenuo je domaćin, rektor...
 • Travanjska »Prilika« o kulturnoj strategiji
  Boj za hrvatsku kulturnu strategiju tema je travanjskoga broja mjesečnoga magazina "Prilika", objavljenoga uz Glas Koncila s nadnevkom 19. travnja. Nakon ostavke ministrice kulture, uza spoznaju kako se iz proračuna izdvaja oko 0,5 posto za podcijenjeni resor, Mario Šoša analizira što sadržava kvalitetna kulturna strategija potrebna Hrvatskoj. Niz sugovornika iz raznih sfera kulturnoga, umjetničkoga i znanstvenoga djelovanja komentira nasušnost potrebe za kulturom i razloge zbog...
 • U novome broju Glasa Koncila pročitajte...
  Novi broj Glasa Koncila, br. 16 s nadnevkom 19. travnja, na prvoj stranici donosi vijest i sliku o Papinu proglašenju izvanredne Svete godine Božjega milosrđa. Sam je Papa u prigodnoj propovijedi postavio pitanje koje je mnogima na srcu: "Zašto danas jubilarna godina milosrđa?" i odmah dao odgovor: "Jednostavno zato što je Crkva , u ovom času velikih epohalnih promjena, pozvana snažnije davati znakove Božje prisutnosti i blizine...