Molitva Sv. Mateju


Sveti Mateju, u svom Evanđelju otkrivaš nam Isusa, kao dugo očekivanog Mesiju koji je došao ispuniti Pismo, dao nam novu zapovijed ljubavi i osnovao svoju Crkvu. Isprosi nam milost, da vidimo kako Krist živi u svojoj Crkvi. Daj da ga nasljedujemo i svjedočimo svojim zemaljskim životom, te mu se pridružimo u vječnosti. Gdje On živi i kraljuje u jedinstvu s Ocem i Duhom Svetim, Bog - po sve vijeke vjekova. Amen.

Duhovni kutak

Male zajednice

RSS

Stranica Zagrebačke nadbiskupije
Glas Koncila: Događanja
  • Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić uputio je u srijedu 17. prosinca poziv svim vjernicima Zagrebačke nadbiskupije u povodu predstojećih predsjedničkih izbora, koji će se u nedjelju 21. prosinca pročitati na misnim slavljima, nakon popričesne molitve, u svim župama Zagrebačke nadbiskupije. Pismo kardinala Bozanića prenosimo u cijelosti: "Dragi vjernici! Na blagdan Svete Obitelji, u nedjelju 28. prosinca 2014. godine, održat će se izbori za predsjednika/predsjednicu...

  • Djelatnici i studenti Katoličkoga bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu na čelu s dekanom prof. dr. Tončijem Matulićem u četvrtak 18. prosinca posjetili su stopostotne Hrvatske ratne vojne invalide prve kategorije na Savskoj cesti. Na taj su način pružili potporu braniteljima koji već dva mjeseca prosvjeduju tražeći svoja prava: zaštitu dostojanstva branitelja te Domovinskoga rata kao temelj suvremene Republike Hrvatske. U svom obraćanju dekan Matulić poručio je kako...

  • Naslovnom slikom Bogorodice s Djetetom i sv. Dominikom i sv. Katerinom Sijenskom - jer ovaj Božić pada na početak Godine posvećenoga života - te s božićnom čestitkom i riječima pape Franje: "Došao je osloboditi nas tmina i darovati nam svjetlo...

  • Peti svezak Sabranih djela bl. Ivana Merza – "Načela političkoga djelovanja katolika" – "Ljudsko tijelo i tjelesni odgoj u svjetlu Katoličke Crkve" – "Lessing i Francuzi", koji je uredio postulator o. Božidar Nagy, SI, objavljen je u suizdanju Postulature za kanonizaciju bl. Ivana Merza, Filozofskog fakulteta Družbe Isusove te Glasa Koncila. Na 460 stranica, podijeljena u tri dijela, knjiga donosi tri Merzova dosad neobjavljena rada, koja su bila čuvana u...