Molitva Sv. Mateju


Sveti Mateju, u svom Evanđelju otkrivaš nam Isusa, kao dugo očekivanog Mesiju koji je došao ispuniti Pismo, dao nam novu zapovijed ljubavi i osnovao svoju Crkvu. Isprosi nam milost, da vidimo kako Krist živi u svojoj Crkvi. Daj da ga nasljedujemo i svjedočimo svojim zemaljskim životom, te mu se pridružimo u vječnosti. Gdje On živi i kraljuje u jedinstvu s Ocem i Duhom Svetim, Bog - po sve vijeke vjekova. Amen.

Duhovni kutak

Male zajednice

RSS

Stranica Zagrebačke nadbiskupije
Glas Koncila: Događanja
  • Na osamnaestu obljetnicu smrti šibenskoga biskupa Srećka Badurine u srijedu 17. rujna misu zadušnicu u katedrali Svetoga Jakova u Šibeniku u koncelebraciji s većim brojem svećenika, te bratom pokojnoga biskupa fra Ivanom Badurinom, predvodio je šibenski biskup Ante Ivas. Euharistiju je služio i za sve žrtve Domovinskoga rata. "Ovih dana slavimo uspomenu na dane 'ponosa i slave'. Dane kada se naš narod s hrabrošću i vjerom u Boga odvažno suprotstavio strašnim silama zla. Danas se s...

  • Uz početak nove školske godine objavljen je dvobroj Časopisa za promicanje religioznog odgoja i vrjednota kršćanske kulture – Lađe, tematski posvećen odnosu života i vjere. U povezivanju života i vjere te u odgoju važnu ulogu ima upravo Vjeronauk. Tako urednica Ružica Razum u uvodnoj riječi ističe: "Vjeronauk pomaže u promišljanju o temeljnom smislu života i u gledanju s povjerenjem na život; ovo je važno osobito danas u općem kontekstu teških briga, nedoumica i nejasnoća glede...

  • "Prilike ne dopuštaju odgađanja jer u pitanju je opće dobro", glavni je naslov novoga broja Glasa Koncila, s nadnevkom 21. rujna, u kojemu se detaljno izvještava o 283. hodočašću vjernika Grada Zagreba u Svetište Majke Božje Bistričke. Novinar Ivan Tašev iznosi najvažnije događaje s hodočašća mladih 13. rujna kao i nedjeljnoga euharistijskoga slavlja 14. rujna u Mariji Bistrici koje je predvodio zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić. U komentaru "Kucnuo je čas"...

  • Papa Franjo u katehezi na općoj audijenciji u srijedu 17. rujna nastavio je niz kateheza o Crkvi, govoreći o katolicitetu i apostolicitetu Crkve. Obrazlažući što znači kada se za Crkvu kaže da je "katolička" podsjetio je na definiciju sv. Ćirila Jeruzalemskog koji kaže da se Crkvu naziva katoličkom zato što se nalazi po cijelome svijetu i zato što posvuda i pravovjerno naučava sve istine, o svim vidljivim i nevidljivim stvarnostima, koje su na korist ljudima kako bi došli do...