Molitva Sv. Mateju


Sveti Mateju, u svom Evanđelju otkrivaš nam Isusa, kao dugo očekivanog Mesiju koji je došao ispuniti Pismo, dao nam novu zapovijed ljubavi i osnovao svoju Crkvu. Isprosi nam milost, da vidimo kako Krist živi u svojoj Crkvi. Daj da ga nasljedujemo i svjedočimo svojim zemaljskim životom, te mu se pridružimo u vječnosti. Gdje On živi i kraljuje u jedinstvu s Ocem i Duhom Svetim, Bog - po sve vijeke vjekova. Amen.

Duhovni kutak

Male zajednice

RSS

Stranica Zagrebačke nadbiskupije
Glas Koncila: Događanja
  • Dvobroj stručnoga časopisa za sakralnu glazbu Sveta Cecilija − glasila Instituta za crkvenu glazbu »Albe Vidaković« Katoličkoga bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i Hrvatskoga društva crkvenih glazbenika, objavljen je u nakladi Glasa Koncila. Novi broj, uza stalne rubrike i redoviti glazbeni prilog, donosi nastavak radova sa znanstvenoga simpozija o crkvenom glazbeniku Albi Vidakoviću. Simpozij o tome crkvenom glazbeniku, pedagogu, skladatelju, muzikologu i osnivaču...

  • Sedma Obiteljska škola u organizaciji Vijeća za život i obitelj Dubrovačke biskupije završena je u nedjelju 23. studenoga u hotelu Neptun u Dubrovniku svečanim euharistijskim slavljem koje je predvodio dubrovački biskup Mate Uzinić. Tema ovogodišnje škole bila je "Radosti i patnje suvremenih obitelji", a o toj temi zajedno sa sudionicima promišljali su prof. Maja Jakšić, mr. Ana Jeličić i voditelj Ureda HBK-a za život i obitelj dr. Petar Krešimir Hodžić. Posljednjega dana...

  • Novi ljubljanski nadbiskup Stanislav Zore zaređen je za biskupa i uveden u službu za euharistijskoga slavlja u nedjelju 23. studenoga u ljubljanskoj katedrali sv. Nikole. Samom činu prethodio je oproštaj koji je u crkvi na Tromostovlju priredila franjevačka obitelj predvođena s franjevcima Slovenske provincije sv. Križa čiji je do imenovanja nadbiskup Zore bio provincijal, a naslovili su ga "Oproštaj od p. Stane Zore s bratskim blagoslovom". Potom je uslijedila procesija od...

  • Spasenje počinje milosrdnim djelima kojima je Krist ostvario svoje kraljevstvo istine i života, svetosti i milosti, pravde, ljubavi i mira, rekao je papa Franjo u propovijedi na misi - koju je slavio na svetkovinu Krista Kralja u nedjelju 23. studenoga na Trgu sv. Petra pred oko 50 tisuća vjernika - tijekom koje je proglasio svetima šestero blaženika: Giovannija Antonija Farinu, Ludovica de Casoriu, Nicolu da Longobardija, Amata Ronconija te Kuriakosea Eliasa Chavaru od Svete Obitelji i...