Molitva Sv. Mateju


Sveti Mateju, u svom Evanđelju otkrivaš nam Isusa, kao dugo očekivanog Mesiju koji je došao ispuniti Pismo, dao nam novu zapovijed ljubavi i osnovao svoju Crkvu. Isprosi nam milost, da vidimo kako Krist živi u svojoj Crkvi. Daj da ga nasljedujemo i svjedočimo svojim zemaljskim životom, te mu se pridružimo u vječnosti. Gdje On živi i kraljuje u jedinstvu s Ocem i Duhom Svetim, Bog - po sve vijeke vjekova. Amen.

Duhovni kutak

Male zajednice

RSS

Stranica Zagrebačke nadbiskupije
Glas Koncila: Događanja
  • Oko Trga sv. Petra u nedjelju 31. kolovoza bilo je vrlo bučno, jer je na podnevni susret s papom Franjom stiglo na stotine motociklista iz raznih krajeva svijeta, koje je Sveti Otac posebno pozdravio. Papa je pozvao svjetsku javnost da se jače zauzme oko zaštite stvorenoga, a katoličkim je zastupnicima preporučio da odigraju osjetljivu ulogu narodnih predstavnika u skladu s evanđeoskim vrjednotama. Nastavljajući niz svojih nedjeljnih razmišljanja osvrnuo se na odlomak Matejeva Evanđelja...

  • Na Dan hrvatskih mučenika središnje euharistijsko slavlje ispred crkve Hrvatskih mučenika na Udbini u subotu 30. kolovoza predvodio je predsjednik Komisije HBK-a "Iustitia et pax" sisački biskup Vlado Košić. U koncelebraciji su, uz domaćega gospićko-senjskoga biskupa Milu Bogovića, bili i predsjednik HBK-a zadarski nadbiskup Želimir Puljić, predsjednik BK BiH-a banjolučki biskup Franjo Komarica, riječki nadbiskup Ivan Devčić, šibenski biskup Ante Ivas, porečko-pulski biskup Dražen...

  • Papa Franjo u petak 29. kolovoza primio je o. Jorgea Hernandeza, argentinskoga misionara Družbe utjelovljene Riječi i župnika u Gazi. Bio je to vrlo intenzivan razgovor o dramatičnim zbivanjima proteklih tjedana. Odmah nakon susreta s Papom, o. Hernandez dao je intervju za Vatikanski radio. Za nas je to prava milost. Nije to prvi put; štoviše, tijekom rata papa Franjo nam je uvijek bio blizu. Putem elektroničke pošte nam je poslao poruku koju smo odmah preveli na arapski jezik, te je tako...

  • Zadarski nadbiskup Želimir Puljić uputio je s nadnevkom blagdana sv. Augustina, 28. kolovoza, pismo za početak nove školske godine župnim uredima i katehetama mjesne Crkve. "Školsko odgojno i obrazovno djelovanje ne može se smatrati 'čudotvornim lijekom' kojim bi se rješavalo probleme suvremenog čovjeka i društva. Školi su potrebne odgovorne i zauzete obitelji bez čije suradnje nema cjelovitog odgoja. A onda, potrebni su dobri i kompetentni učitelji, vjeroučitelji i odgojitelji koji...